Версія для друку
Понеділок, 25 квітня 2016 00:13

В Малій Каратулі відбувся схід села

1 квітня в селі Мала Каратуль відбувся схід села. Участь у заході взяв голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда. Також на схід села завітали начальник управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Надія Ясинчук, в.о. начальника управління Держгеокадастру Віталій Драник, працівники Переяслав-Хмельницького міськрайонного військового комісаріату Володимир Мамітько та Євгеній Філоненко, заступник директора ПП «Євросем» Володимир Савченко.

         Першим виступив представник військомату Євгеній Філоненко, який, насамперед, розвіяв сумніви щодо призову на строкову службу. Відповідно до наказу Генерального штабу солдати строкової служби ні в якому разі не можуть бути направлені для виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції, тому, отримавши повістку, юнаки віком від 20 до 27 років зобов’язані з’явитися до військомату для проходження медичного огляду. Також нині активно проходить набір на службу за контрактом. У військовій частині, що розташована у Дівичках зараз по демобілізації звільняється 200 військових. 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, мінімальна заробітна плата становить 7000 гривень. Начальник відділу обліку та бронювання сержантів та солдатів запасу військового комісаріату Володимир Мамітько пояснив, що зараз формуються загони територіальної оборони, саме тому всі військовозобов’язані віком від 20 до 65 повинні з’явитися до військомату для проходження медичного огляду. Під час доповіді основний наголос було зроблено на те, що не треба боятися іти до військомату - уточнення даних та медичний огляд зовсім не означає направлення в зону АТО.

Перед своїми виборцями-односельцями за 5 місяців роботи прозвітував сільський голова Валерій Ходько. Він коротко зупинився на досягненнях та проблемах минулого 2015 року, а також разом із присутніми накреслив перспективи розвитку сільської громади на 2016 рік: це освітлення вулиць, ремонт доріг та будинку культури, а також заходи по благоустрою. Жителі села активно долучилися до обговорення та пропонували свої шляхи вирішення проблем.

Та все ж найактивніше обговорювали питання відсоткової ставки за оренду землі. Заступник директора ПП «Євросем» Володимир Савченко розповів, що господарство орендує більше 9000 га землі по району, з них 1445 га на території Малокаратульської сільської ради, керівництво тісно співпрацює з сільськими головами, не відмовляє у наданні допомоги. Господарство активно допомагає селу: вивіз сміття, ремонт будинку культури та ФАПу, до Пасхи пенсіонерам вручать продуктові набори та решта питань з якими звертається сільський голова. У 2015 році власники земельних паїв отримували 5% від нормативно-грошової оцінки землі, у 2016 році планується 8%, а також безкоштовний обробіток 20 соток землі (оранка, косовиця, обмолот і т.д.). Для детального обговорення питань розрахунку за оренду землі було вирішено провести збори пайовиків, на які запросять керівника ПП «Євросем» Михайла Чернюка.

По питаннях виплати соціальних допомог, субсидій та пільгового перевезення виступила начальник управління соціального захисту населення Надія Ясинчук, яка зупинилася на найбільш важливих моментах, що нині хвилюють населення. Також вона повідомила, що учасники АТО мають змогу безкоштовно отримати путівки для реабілітації, а також направлення на навчання. В.о. начальника управління Держгеокадастру Віталій Драник додав, що зараз активно ведеться виділення земельних ділянок для учасників АТО, бажаючим необхідно звернутися до управління для отримання детальної інформації.

Голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда підсумував засідання. Він подякував жителям за активну роботу, слушні зауваження та небайдужість до проблем рідного села. Сільський голова перебуваючи на посаді 5 місяців, вже має певні здобутки, а головне, він має бажання працювати на благо громади, а районна влада завжди його в цьому підтримає та допоможе. Петро Григорович наголосив, що лише спільними зусиллями громади та влади ми отримаємо гарний результат.

 

Прочитано 1143 разів

Галерея зображень