Версія для друку
П'ятниця, 10 липня 2020 10:17

Переяславський район знову не підтримали у Комітеті. Верховна Рада голосуватиме 14 липня

Минув тиждень з дня звернень міської та районної рад до вищих органів влади з вимогою утворити Переяславський район з центром у місті Переяслав. Про перебіг цього питання вже інформували раніше.

Керівники міста та району все ж домоглися повторного розгляду цього питання у комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України, яке відбулося у дистанційному форматі через Zoom 9 липня. У кабінеті голови райдержадміністрації зібралися голова районної ради, міський голова та голови ОТГ.

На підтримку Переяславщини виступив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Він запропонував створити три райони Лівобережної Київщини (Бориспільський, Броварський та Переяславський). Міністр запевнив, що такий варіант зніме соціальну напругу та відповідає Методиці формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного рівня). На захист Переяславщини виступили чотири народні обранці – члени комітету. Слово надали й представнику міста Переяслав - Андрію Іващенку (Університет Григорія Сковороди у Переяславі).

Але перед голосуванням Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, застеріг членів комітету. За його словами, підтримка у цьому питанні Переяславщини відкриє так звану «скриньку Пандори» – інші невдоволені райони пікетуватимуть Верховну Раду. Під час голосування він утримався. Утримавшись, думку Безгіна підтримав і голова Комітету Андрій Клочко. Тож у підсумку з 22 присутніх членів (всього до складу входить 28) «за» проголосували 9, «проти» – 1, «утрималися» – 10, «не змогли доєднатися до ефіру» – 2. Для прийняття рішення не вистачило шести голосів.

Попередньо відомо, що голосування у Верховній Раді України відбудеться 14 липня. Зараз триває збір підписів за петицію.

Прочитано 1380 разів