Переяслав-Хмельницька районна рада — Боротьба за Переяславський район триває...
Вівторок, 07 липня 2020 10:12

Боротьба за Переяславський район триває...

У п’ятницю, 03 липня 2020 року, відбулася позачергова сесія Переяслав-Хмельницької районної ради, приводом для скликання якої, стало рішення комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України - розподіл Лівобережної Київщини на райони з центрами в Броварах і Борисполі, виключивши при цьому Переяслав.

Депутати районної та міської рад висловили своє невдоволення таким рішенням Комітету та прийняли відповідні звернення до вищих органів влади. Окрім того, цього дня на центральній площі міста відбулося обговорення цього питання з громадою. Було вирішено невідкладно їхати в Київ, щоб особисто зустрітися з адресатами.

Увечері керівникам району та міста, з допомогою нашої землячки Ольги Туній (нині займає посаду прес-секретаря голови Верховної Ради України), вдалося провести ряд важливих зустрічей, зокрема і з головою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрієм Клочко. Попередньо домовилися провести повторне засідання Комітету для детального розгляду саме цього питання.

У понеділок, 06 липня 2020 року, делегація у складі голови районної ради Петра Качкалди, міського голови Тараса Костіна та голови райдержадміністрації Сергія Дяченка провели зустрічі з головами селищних, міських та районних рад Яготина, Згурівки, Баришівки та Березані. Представники Переяславщини аргументували переваги та розвиток саме у складі Переяславського району, тож голови сусідніх районів погодилися повторно розглянути це питання у Комітеті. Маємо надію, що дехто все ж змінить свою думку на користь Переяславського району.

У вівторок, 07 липня 2020 року, було направлено лист за підписом голови районної ради Петра Качкалди та міського голови Тараса Костіна до голови та членів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з проханням скликати повторне засідання та не брати до уваги протокол № 3 від 25.06.2020 року наради під головуванням заступника голови Київської обласної державної адміністрації Калініна Є.Ю. щодо розгляду питання «Про визначення центрів одиниць субрегіонального рівня (далі ОСР) адміністративно-територіального устрою Київської області у лівобережній частині Київської області серед міст Бровари, Бориспіль, Переяслав», так як під час голосування було грубо порушено процедуру.

Відповідно до вищевказаного протоколу, на голосування було поставлено питання за визначення центрів ОСР у центрально-східній частині Київської області, таких як Бориспіль/Бровари та Переяслав/Яготин. У тексті протоколу до початку голосування питання про ОСР у м. Яготині, взагалі не було озвучено, що вже є порушенням порядку денного.

За результатами голосування серед присутніх 21 голосуючих:
«ЗА»- створення центром ОСР м. Бровари – 8 чол.
«ЗА»- створення центром ОСР м. Бориспіль – 4 чол. (відповідно до протоколу «ЗА» створення ОСР у м. Борисполі проголосувало 3 особи, що не відповідає дійсності)
«ЗА»- створення центром ОСР м. Переяслав – 6 чол.
«ЗА»- створення центром ОСР м. Яготин – 2 чол.
Утримались 1 чол.

Отже, за результатами голосування найбільшу кількість голосів набрало м. Бровари та м. Переяслав, а, отже, відповідно до порядку денного – процедура з визначення центрів одиниць субрегіонального рівня мала б бути завершена.

Однак, всупереч вже проголосованому (прийнятому) рішенню, згідно тексту протоколу, відбувається обговорення питання, яке не було включено до порядку денного, а саме: за визначення центрів ОСР у центрально-східній частині Київської області, такі, як міста Бориспіль та Бровари, за умови створення північно-Броварського та південно-Бориспільського районів.

Варто зауважити, що створення Переяславського району на засідання при КОДА, взагалі ігнорувалося.

Боротьба за Переяславський район триває…

Прочитано 1051 разів
Top