Переяслав-Хмельницька районна рада — Депутати районної ради готові відстоювати Переяславський район
П'ятниця, 03 липня 2020 15:31

Депутати районної ради готові відстоювати Переяславський район

03 липня 2020 року відбулася позачергова тридцять девята сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Приводом для скликання позачергової сесії стало рішення комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України, яким схвалилися зміни до адміністративно-територіального устрою Лівобережної Київщини, а саме: розподіл цієї території на райони з центрами в Броварах і Борисполі, виключивши при цьому Переяслав.

Головував на засіданні районної ради голова ради Петро Качкалда. Участь у роботі ради взяли 27 депутатів з 34 обраних, голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Сергій Дяченко, його заступник Андрій Коркач, керівник апарату Валерій Перчук, голова Циблівської ОТГ Олександр Палагута.

Петро Качкалда коротко ознайомив присутніх з ситуацією, що склалася, переглянувши засідання комісії, на якому була чітко озвучена позиція Мінрегіону щодо доцільності створення саме Переяславського району. Та все ж, депутати Верховної Ради України, члени комітету проголосували за створення Броварського та Бориспільського районів - місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район має увійти до Бориспільського.

Районні депутати активно долучилися до обговорення тексту звернення, тож було вирішено взяти перерву для доопрацювання тексту. Юрій Гріненко запропонував у зверненні обґрунтувати історичну цінність Переяславщини, Юрій Розовик – повідомити про соціальну напругу серед населення, викликану рішенням Комітету, депутати-аграрії – про потужний агро-виробничий потенціал нашого району. Тож після перерви, врахувавши всі пропозиції, депутати одноголосно підтримали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій, голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної ради України та голові Київської обласної державної адміністрації щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області та утворення Переяславського району, в якому чітко обґрунтували свої доводи щодо створення Переяславського району.

Одразу після засідання голова ради Петро Качкалда поїхав до Києва, щоб мати можливість особисто зустрітися з адресатами при врученні звернень. Депутати попередили, що у разі ігнорування, готові до радикальних дій та протестів.

Окрім того, за пропозицією депутата Юрія Бобровніка, заслухали інформацію першого заступника голови РДА Андрія Коркача щодо перебігу ремонтних робіт даху Пристромської ЗОШ. Андрій Григорович пояснив, що замовником робіт є КОДА та запевнив, що будівельники впораються до початку навчального року. Рішення по цьому питанню не прийняли.

Прочитано 685 разів
Top