Переяслав-Хмельницька районна рада — Безкоштовні аналізи і тести для пацієнта. Як їх можна зробити?
Четвер, 12 березня 2020 15:15

Безкоштовні аналізи і тести для пацієнта. Як їх можна зробити?

Обстежуйтесь, аби уникнути важких наслідків, кажуть нам медики. Проте одна річ сказати, інша – пройти безкоштовний медогляд безробітному або людині, яка не входить до категорії працівників (приміром, вчителів, кухарів, водіїв тощо), яким проходження медоглядів організовує роботодавець згідно з плано-графіком.

Як пересічній людині пройти медобстеження у нашій лікарні, розповіла директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Царенок, 40 років.

– Хто із нас ще не знає, що найкраще лікування – це профілактика? – говорить Наталія Петрівна. – Бо навіть якщо людина добре почувається, вона не може бути впевненою, що є абсолютно здоровою, поки не пройде медобстеження. Періодичні ж огляди допомагають виявити на ранніх стадіях різні хвороби – від цукрового діабету до туберкульозу, від патологій печінки до раку тощо.

Отже, запланувавши для себе медобстеження, спершу потрібно записатися на прийом до свого сімейного лікаря, а потім з’явитися до нього чітко на запланований час. Можна прийти за 3-5 хвилин призначеного часу, а не тоді, коли заманеться і влаштовувати під кабінетами скандали щодо того, що лікар не хоче приймати без черги. На жаль, так ще вчиняє немало наших земляків.

Записатися на прийом до свого лікаря можна в реєстратурі поліклініки, за телефонами 5-38-38 (для дорослих) та 5-18-66 (для дітей), або самостійно зареєструватися через інтернет у програмі HELSI.mi. Номери мобільних телефонів усіх сімейних лікарів розміщено на видному місці у фойє поліклініки та на дверях їх робочих кабінетів

– Як часто людині потрібно бувати на оглядах?

– Регулярно ходити до лікаря на огляд мають навіть ті, кого нічого не турбує. На жаль, наші земляки звертаються за медичною допомогою переважно лише тоді, коли терпіти біль через уже запущену ту чи іншу хворобу вже нестерпно. А як відомо, на такій стадії лікуватися значно важче і дорожче. Тож, аби бути впевненим у власному здоров’ї та самопочутті, на медогляд потрібно з’являтися щонайменше раз на рік. Якщо ж людина має хронічні хвороби, перебуває на диспансерному обліку, це треба робити значно частіше.

– Як загалом проводиться медобстеження?

– В ході відвідування сімейного лікаря здійснюється вимірювання фізичних параметрів пацієнта – його зросту, ваги, окружності талії – та рівня цукру в крові (ваги, зростомір, сантиметрова стрічка та глюкометр є в кожному кабінеті лікаря). Обов’язково перевіряється артеріальний тиск. Обстеження пацієнта включає в себе і проведення сеансу електрокардіографії, за результатами якого лікар визначає стан серцево-судинної системи і вирішує, чи потрібно проводити додаткові обстеження щодо цього. Кожному пацієнтові також призначається загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі. Безкоштовними для пацієнтів, які підписали декларацію із сімейним лікарем, є також швидкі тести на вагітність, вірусні гепатити B і C, ВІЛ, тропонін (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда).

Гарантовано державою й безкоштовне обстеження у гінеколога, нарколога та психіатра. До цих спеціалістів можна звертатися без направлення сімейного лікаря.

І ще раз нагадую: візит до сімейного лікаря потрібно планувати, адже прийом ведеться за записом.

Прочитано 438 разів
Top