Переяслав-Хмельницька районна рада — 30 сесія районної ради - найбільше питань було до керівників медичних закладів
Вівторок, 28 травня 2019 08:14

30 сесія районної ради - найбільше питань було до керівників медичних закладів

23 травня 2019 року відбулася тридцята сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова ради Петро Качкалда. Участь у роботі ради взяли 24 депутати з 34 обраних, голова районної державної адміністрації Юрій Клименко, його заступники, керівники структурних підрозділів РДА, представники засобів масової інформації, громадські активісти. На порядок денний було винесено 13 питань, 4 з яких - земельні.

Після реорганізації закладів охорони здоров’я новопризначені директори закладів подають на затвердження ради щоквартальні звіти. Ці питання викликали жваве обговорення, але звіти затвердили одноголосно.

Депутат Юрій Бобровнік цікавився порядком відшкодування коштів за теплопостачання ТОВ «Генеруюча компанія «Укрспецтепло» та сумою коштів, що надійшли до ЦРЛ за надання платних послуг (близько 500 послуг було затверджено 1 березня ц.р.). Керівник ЦРЛ Лариса Кузьменчук детально пояснила, що всі обстеження за направленням сімейного лікаря – безкоштовні, якщо ж пацієнт хоче обстежитися без направлення, платити все ж таки доведеться. Лариса Василівна закликала бути свідомими пацієнтами – оплачувати послуги саме в касі. З початку року за надання платних послуг надійшло 615 тис. гривень. На цій сесії затвердили ще 39 платних послуг, це медогляди.

Депутат Володимир Ярема, голова комісії охорони здоров’я, звернувся до керівника «первинки» Наталії Царенок з проханням пояснити ситуацію, що склалася у місцевих ФАПах, так як з квітня почалося скорочення працівників. Наталія Петрівна пояснила, що з 1 січня діє інша модель фінансування – гроші ходять за пацієнтом, кошти закладу «заробляють» лише лікарі, яких у центрі 25 (20 - міська амбулаторія, 5 - сільські), у амбулаторіях сіл Помоклі та Ташань немає лікарів. Саме тому були змушені скоротити робочий час середнього медичного персоналу. Такому скороченню передував детальний аналіз по кожному селу. Разом з тим, Наталія Петрівна запевнила, що з 1 січня заробітні плати всіх працівників центру зросли. З початку року з районного бюджету оплачуються лише комунальні послуги. Володимир Ярема запропонував прорахувати видатки по кожному ФАПу, щоб спробувати допомогти з районного бюджету.

Було затверджено уточнений фінансовий план комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019 рік, так як додаткові кошти на утримання Центру надають Переяслав-Хмельницька міська рада та Дівичківська ОТГ.

Реорганізовано Дем’янецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів в Дем’янецьке навчально-виховне об’єднання «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти». Досі садочок у Дем’янцях був сезонним.

Внесено зміни до програми розвитку фізичної культури та спорту «Переяславщина спортивна» на 2017-2021 роки – додано 70 тис. гривень для проведення спортивно-масових заходів та участі в змаганнях. Начальник відділу молоді та спорту Юрій Бурдонос розповів про заплановані дитячі змагання з футболу, які відбудуться у місті Скадовськ. Це гарна можливість одночасно позмагатися та відпочити на морі для 15 дітей району.

За пропозицією Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації на розгляд сесії було подано Програму фінансового забезпечення виконання та реалізації повноважень Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області на 2019 рік, яку депутати затвердили одноголосно. На жаль, коштів на її фінансування поки що в районному бюджеті немає.

Затверджено звіт про виконання районного бюджету Переяслав-Хмельницького району за I квартал 2019 року та внесено до нього зміни. Зокрема, на освітню галузь виділено 2 094 300 грн., з них 1 164 300 грн. – це заробітна плата непедагогічних працівників. Центральній районній лікарні, соціальному гуртожитку та центру соціальних служб виділені кошти для оплати послуг з теплопостачання, Центру первинної медико-санітарної допомоги - 152 500 грн. для придбання медикаментів, Управлінню соціального захисту - 50 000 грн. для надання допомоги з районного бюджету через програму «Турбота». Прийнято кошти з бюджету Світанківської сільської ради на виконання делегованих повноважень у сумі 297 тис. грн. (225 тис. грн. для ремонту будинку культури, 50 тис. грн. придбання меблів та апаратури для Світанківської школи та 22 тис. грн. для придбання обладнання у ФАП).

Одноголосно та без обговорень змінено межі населених пунктів, що раніше входили до Стовп’язької сільської ради, а нині Дівичківської ОТГ. Відтепер площа села Стовп’яг становлять 446,0027 га (збільшено на 46,3027 га за рахунок земель сільської ради); села Кавказ - 286,7271 га (збільшено на 69,1271 га); села Веселе – 203,1927 га (збільшено на 56,6927 га); села Гречаники – 195,0705 га (збільшено на 43,4705 га).

Депутати працювали оперативно, сесія тривала менше години.

Прочитано 470 разів
Top