Переяслав-Хмельницька районна рада — Бориспільська місцева прокуратура інформує
Понеділок, 04 лютого 2019 16:13

Бориспільська місцева прокуратура інформує

Інформація Бориспільської місцевої прокуратури про стан законності та правопорядку на території підпорядкованих районів у 2018 році

Бориспільською місцевою прокуратурою упродовж 2018 року вживались організаційні та практичні заходи щодо підвищення ефективності прокурорської діяльності при організації та процесуальному керівництві досудовим розслідуванням, а також з метою реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування завданої шкоди.

З метою вжиття заходів до координації діяльності правоохоронних органів, які знаходяться під юрисдикцією Бориспільської місцевої прокуратури у сфері протидії злочинності, за вказаний період під головуванням керівника місцевої прокуратури проведено ряд спільних нарад, на яких обговорено стан злочинності та правопорядку, додержання вимог законодавства, спрямованого на її профілактику, ефективність заходів протидії та попередження кримінальних правопорушень. Створено ряд постійно-діючих робочих груп з питань координації діяльності правоохоронних органів по розкриттю і розслідуванню злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, а також у економічній, господарській та бюджетній сферах, в тому числі з ознаками корупції, вчинених на території м. Бориспіль та Бориспільського району, розслідуванню злочинів проти безпеки виробництва, вчинених на території м. Бориспіль та Бориспільського району, злочинів проти довкілля, вчинених на території м. Бориспіль та Бориспільського району. Постійно проводяться заняття з оперативними працівниками місцевої прокуратури та оперативні наради, на яких обговорюються проблемні питання в діяльності правоохоронних органів, шляхи їх вирішення.

Завдяки скоординованим діям правоохоронних органів та місцевої прокуратури, проведеним спільним нарадам, діяльності постійно-діючих робочих груп вдалось досягти зменшення кількості певних видів злочинів.

Зокрема, у Бориспільському районі рівень злочинності знизився і у розрахунку на 10 тис. населення у 2018 році становив 128,1 (за аналогічний період 2017 року – 156,1).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 2944 кримінальних провадженнях, що на 12,5% менше ніж за аналогічний період минулого року (3364).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі злочини.

Упродовж вказаного періоду в Бориспільському районі на 21,6 % зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров'я, або з 111 до 87, а їх питома вага становить 5,9 %. Вчинено чотири умисні вбивства та сім фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у 2017 році вчинено 8 умисних вбивства та 7 особам спричинено тяжкі тілесні ушкодження). Слід відмітити, що три вбивства розкриті і винні особи притягнуті до відповідальності.

Упродовж 2018 року на території району не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності (у 2017 - 3).

Значною залишається питома вага вчинених у Бориспільському районі злочинів проти власності – 51,4 %, в той же час їх кількість у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 14 %. Так, на 16,4 % зменшилась кількість крадіжок (з 691 до 578), на 17,2 % - грабежів (з 29 до 24), на 46,7 % - шахрайств (з 90 до 48).

Завдяки підвищенню ефективності роботи правоохоронних органів по охороні громадського порядку на вулицях міста, вдалося досягнути суттєвого зменшення кількості злочинів проти громадського порядку з 9 до 5 (44,4 %).

Також завдяки ефективній роботі правоохоронних органів на території району у 2018 році на 26,9% зменшилась кількість облікованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 93 до 68). Так, на 20,8 % зменшилась кількість дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких потерпілим спричинено тілесні ушкодження (з 48 до 38), на 42,5 % - незаконних заволодінь транспортним засобом (з 40 до 23).

Із числа розкритих злочинів, неповнолітніми вчинено 14 злочинів (2017-16), у стані алкогольного сп'яніння вчинено 14 злочинів (2017 – 22), особами, які раніше вчиняли злочини – 256 (2017 - 227).

В той же час, збільшилась з 4 до 12 кількість вимагань, на 30,3 % збільшилась кількість вчинених злочинів обігу наркотичних засобів (з 122 до 159), на 31 % - злочинів проти правосуддя.

Станом на 01.01.2018 залишок кримінальних проваджень, які знаходились у провадженні слідчих Бориспільського ВП ГУНП України в області, становив 3311 проваджень.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 295 кримінальних провадженнях, в тому числі у 20 - з угодами про примирення, 12 - з угодами про визнання винуватості. Також, до суду скеровано 7 клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру.

Для прикладу, у вказаний період до суду скеровано обвинувальний акт відносно раніше судимих чотирьох осіб, які, як встановлено в ході здійснення досудового розслідування, вчинили розбійний напад навесні 2018 року у с. Гнідин Бориспільського району Київської області.

Дані чоловіки зв’язали за допомогою пластикових хомутів повнолітнього сина та його матір похилого віку, які в цей час перебували вдома, побили їх та, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї, заволоділи ювелірними виробами та грошима в сумі 430 000 доларів США. Під час затримання у двох чоловіків працівниками поліції вилучено ручні осколкові гранати РГД-5.

Крім того, місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою чоловіка, який у м. Бориспіль займалася збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено канабісу, а також зберігав за місцем свого проживання психотропну речовину, обіг якої обмежено – амфетамін.

Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 та ч. 2 ст. 309 КК України та обвинувальний акт відносно нього спрямовано до Бориспільського міськрайсуду для розгляду. Судовий розгляд кримінального провадження триває.

Покращилась результативність по розслідуванню злочинів у бюджетній сфері. Так, у 2018 році до суду скеровано 3 кримінальних проваджень, пов’язаних з бюджетними коштами. Також скеровано до суду 3 кримінальні провадження у сфері корупції, 1 у земельній сфері.

Як приклад, за результатами здійснення досудового розслідування кримінального провадження до суду направлено обвинувальний акт відносно колишнього начальника управління земельних ресурсів за фактом неналежного виконання своїх службових обов’язків, у зв’язку із погодженням останнім технічної документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельну ділянку 134-ом громадянам, загальною площею 16,08 га, за відсутності затвердженого проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки, що призвело до спричинення тяжких наслідків, які полягають у незаконній передачі земельних ділянок вартістю понад 54 000 000 грн. із власності територіальної громади міста.

Також, у вересні 2018 року затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю, який діючи умисно, в особистих інтересах та інтересах підприємства, в порушення вимог Закону, використав своє службове становище, склав акти приймання виконаних будівельних робіт та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, до яких вніс завідомо неправдиві відомості про те, що роботи з поліпшення технічного стану та благоустрою Княжицького озера в м. Бориспіль Київської області виконані в повному обсязі на загальну суму 1296495 грн. 03 коп. В той же час, згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи загальна вартість невиконаних робіт становить 139 685, 59 грн.

На даний час вищевказане кримінальне провадження перебуває в суді на розгляді.

На території Переяслав-Хмельницького району рівень злочинності знизився і у розрахунку на 10 тис. населення у 2018 році становив 76,1 (за аналогічний період 2017 року – 96,8).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 940 кримінальних провадженнях, що на 20,8% менше ніж за аналогічний період минулого року (1187).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі злочини.

Упродовж вказаного періоду в Переяслав-Хмельницькому районі на 33,3 % зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров'я, або з 48 до 32, а їх питома вага становить 7,7 %. Вчинено три умисні вбивства та три факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у 2017 році вчинено 4 умисних вбивства та 1 особі спричинено тяжкі тілесні ушкодження). Слід відмітити, що всі вбивства розкриті і винні особи притягнуті до відповідальності.

Упродовж 2018 року на території району вчинено один злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності.

Значною залишається питома вага вчинених у Переяслав-Хмельницькому районі злочинів проти власності – 49%, в той же час їх кількість у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 32,5%. Так, на 42,6% зменшилась кількість крадіжок (з 251 до 144), на 45,5% - грабежів (з 11 до 6). Крім того, упродовж 2018 на території району не вчинено жодного розбою (у 2017 - 7)

Також завдяки ефективній роботі правоохоронних органів на території району у 2018 році на 44,1% зменшилась кількість облікованих злочинів у сфері службової діяльності (з 34 до 19).

Із числа розкритих злочинів, неповнолітніми вчинено 8 злочинів (2017-9), у стані алкогольного сп'яніння вчинено 5 злочинів (2017 – 4), особами, які раніше вчиняли злочини – 31 (2017 - 35).

В той же час, на 17,2% збільшилась кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспортних засобів (з 29 до 34), на 29,4% - злочинів у сфері обігу наркотичних засобів (з 51 до 66).

Станом на 01.01.2018 залишок кримінальних проваджень, які знаходились у провадженні слідчих Бориспільського ВП ГУНП України в Київській області, становив 1388 проваджень.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 158 кримінальних провадженнях, в тому числі у 2 - з угодами про визнання винуватості. Також, до суду скеровано 3 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Для прикладу, у вказаний період до суду скеровано обвинувальний акт відносно особи, яка у жовтні 2018 року, на території Переяслав-Хмельницького району, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, з метою позбавлення життя своєї співмешканки наніс близько 55 ударів, від чого остання померла на місці.

Крім того, місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою чоловіка, який в лютому 2018 в одному з готелів на території міста Переяслав-Хмельницький зґвалтував малолітню. Щодо підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та скеровано обвинувальний акт до суду.

Крім того, у 2018 році до суду скеровано 1 кримінальне провадження, пов’язане з бюджетними коштами.

В ході досудового розслідування вказаного провадження установлено, що службові особи відділу освіти Переяслав-Хмельницької міської ради проявили недбалість, не оцінили належним чином комунальне майно, що передається в оренду, внаслідок чого спричинено збитків шляхом ненадходження коштів до бюджету на загальну суму 1 752 000 грн.

На території Яготинського району рівень злочинності знизився і у розрахунку на 10 тис. населення у 2018 році становив 74,7 (за аналогічний період 2017 року – 131,5).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 515 кримінальних провадженнях, що на 38,2% менше ніж за аналогічний період минулого року (833).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі злочини.

Упродовж вказаного періоду в Яготинському районі на 50 % зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров'я, або з 34 до 17, а їх питома вага становить 7,1 %. Було 4 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у 2017 році вчинено 2 особам спричинено тяжкі тілесні ушкодження).

Значною залишається питома вага вчинених у Яготинському районі злочинів проти власності – 64,7%, в той же час їх кількість у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 34,5 %. Так, на 7,2% зменшилась кількість крадіжок (з 153 до 142), на 50 % - грабежів (з 6 до 3). Крім того, упродовж 2018 на території району не вчинено жодного вимагання (у 2017 - 2).

Також завдяки ефективній роботі правоохоронних органів на території району у 2018 році на 54,5% зменшилась кількість облікованих злочинів проти громадської безпеки (з 11 до 5), на 42,3% - кількість облікованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 26 до 15).

Із числа розкритих злочинів, неповнолітніми вчинено 1 злочин (2017 - 0), у стані алкогольного сп'яніння вчинено 9 злочинів (2017 – 12), особами, які раніше вчиняли злочини – 23 (2017 - 18).

В той же час, на 64,3% збільшилась кількість злочинів у сфері обігу наркотичних засобів (з 14 до 23).

Станом на 01.01.2018 залишок кримінальних проваджень, які знаходились у провадженні слідчих Яготинського відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області, становив 893 провадження.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 82 кримінальних провадженнях, в тому числі у 11 - з угодами про примирення, у 10 - з угодами про визнання винуватості.

Для прикладу, у вказаний період до суду скеровано обвинувальний акт відносно особи, яка у жовтні 2018 року, на території Яготинського району, під час побутового конфлікту, нанесла своєму батьку тяжкі тілесні ушкодження, внаслідок яких останній помер.

Крім того, місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою чоловіка, який в упродовж 2018 здійснив серію крадіжок та розбійних нападів на території Яготинського району. Щодо підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та скеровано обвинувальний акт до суду.

Крім того, у 2018 році до суду скеровано 1 кримінальне провадження, пов’язане з бюджетними коштами.

В ході досудового розслідування вказаного провадження установлено, що керівник підприємства вніс неправдиві відомості про виконані роботи, внаслідок чого заволодів бюджетними коштами на суму 47 084 грн.

На території Згурівського району рівень злочинності знизився і у розрахунку на 10 тис. населення у 2018 році становив 53,9 (за аналогічний період 2017 року – 118,7).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 207 кримінальних провадженнях, що на 43,4% менше ніж за аналогічний період минулого року (366).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять злочини середньої та невеликої тяжкості.

Упродовж вказаного періоду в Згурівському районі на 42,3 % зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров'я, або з 26 до 15, а їх питома вага становить 17,4 %.

Значною залишається питома вага вчинених у Згурівському районі злочинів проти власності – 45,3 %, в той же час їх кількість у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 56,7%. Так, на 19% зменшилась кількість крадіжок (з 42 до 34). Крім того, упродовж 2018 на території району не вчинено жодного розбійного нападу (у 2017 - 1).

Також, завдяки ефективній роботі правоохоронних органів на території району у 2018 році на 50% зменшилась кількість облікованих злочинів проти громадської безпеки, майже вдвічі - кількість облікованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Із числа розкритих злочинів, неповнолітніми вчинено 1 злочин (2017-4), у стані алкогольного сп'яніння вчинено 3 злочинів (2017 – 2), особами, які раніше вчиняли злочини – 96 (2017 - 25).

В той же час, на 64,3% збільшилась кількість злочинів проти громадської безпеки (з 2 до 4). Також вчинено 1 грабіж (у 2017 - 0)

Станом на 01.01.2018 залишок кримінальних проваджень, які знаходились у провадженні слідчих Згурівського відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області, становив 295 проваджень.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 43 кримінальних провадженнях, в тому числі у 4 - з угодами про примирення, у 2 - з угодами про визнання винуватості.

Для прикладу у 2018 році до суду скеровано 1 кримінальне провадження про злочин, пов’язаний з використанням бюджетних коштів.

В ході досудового розслідування вказаного провадження установлено, що посадова особа однієї з сільських рад Згурівського району шляхом зловживання службовим становищем заволоділа бюджетними коштами на загальну суму 101 270 грн. За результатами слідства вказаного провадження обвинувальний акт скеровано до суду. На даний час судовий розгляд вказаного провадження триває.

У Баришівському районі та м. Березань рівень злочинності знизився і у розрахунку на 10 тис. населення у 2018 році становив 72,4 (за аналогічний період 2017 року – 109,8).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 896 кримінальних провадженнях, що на 20,9% менше ніж за аналогічний період минулого року (1133).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі злочини.

Упродовж вказаного періоду в Баришівському районі та м. Березань на 29,1 % зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров'я, або з 55 до 39, а їх питома вага становить 10,5%. Було 5 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у 2017 році 3 особам спричинено тяжкі тілесні ушкодження).

Упродовж 2018 року на території району не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності (у 2017 - 5).

Значною залишається питома вага вчинених у Баришівському районі та м. Березань злочинів проти власності – 59,7 %, в той же час їх кількість у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 37,3%. Так, на 33,4% зменшилась кількість крадіжок (з 296 до 197), на 43,8% - крадіжок з квартир (з 16 до 9), на 16,7% - грабежів (з 12 до 10), на 66,7% - розбоїв (з 3 до 1).

Завдяки ефективній роботі правоохоронних органів у 2018 році на 50% зменшилась кількість облікованих злочинів проти громадської безпеки (з 12 до 6), на 18,5% - злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспортних засобів (з 27 до 22).

Із числа розкритих злочинів, неповнолітніми вчинено 9 злочинів (2017-13), у стані алкогольного сп'яніння вчинено 10 злочинів (2017 – 12), особами, які раніше вчиняли злочини – 16 (2017 - 20).

В той же час, збільшилась кількість злочинів проти громадського порядку та моральності (з 3 до 1), на 40% збільшилась кількість вчинених злочинів проти правосуддя (з 5 до 7).

Станом на 01.01.2018 залишок кримінальних проваджень, які знаходились у провадженні слідчих Баришівського відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області, становив 822 провадження, Березанського відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області - 328.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 92 кримінальних провадженнях, в тому числі у 2 - з угодами про примирення, 2 - з угодами про визнання винуватості (Баришівське відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області). Також, до суду скеровано обвинувальні акти у 52 кримінальних провадженнях, в тому числі у 1 - з угодами про примирення, 1 - з угодами про визнання винуватості (Березанського відділення Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП України в області).

Для прикладу, у вказаний період до суду скеровано обвинувальний акт відносно чоловіка, який у жовтні 2018 року на території Баришівського району проник до житла потерпілої, зв'язав її та погрожуючи сокирою заволодів особистим майном.

Крім того, місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою жінки, яка у вересні 2018 під час побутового конфлікту з допомогою ножа нанесла тяжкі тілесні ушкодження своєму співмешканцю. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Також, здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою чоловіка, який у грудні 2017 під в м. Березань наніс тяжкі тілесні ушкодження своєму знайомому, внаслідок чого останній помер. Щодо підозрюваного обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою та у березні 2018 року скеровано до суду обвинувальний акт.

Крім того, у 2018 році до суду скеровано 2 кримінальне провадження, пов’язане з бюджетними коштами.

Для прикладу, в ході досудового розслідування кримінального провадження установлено, що керівник комунального закладу здійснив розтрату державних коштів на загальну суму 180 000 грн. У червні 2018 обвинувальний акт щодо вказаної особи скеровано до суду.

Окрім того, ефективною є наглядова діяльність Бориспільської місцевої прокуратури. Упродовж 2018 року за результатами перевірок процесуальними керівниками скасовано 433 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень, у 9 з яких обвинувальні акти скеровано до суду. Прокурорами у кримінальних провадженнях з метою забезпечення ефективного та об’єктивного слідства надано 1701 письмова вказівка слідчим. Також, упродовж 2018 року виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 90 кримінальних проваджень, раніше не облікованих, з них 8 надіслано до суду.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами погоджено та підтримано 150 клопотань про застосування запобіжного заходу.

Крім того, прокурорами постійно перевіряється стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими Бориспільського та Переяслав-Хмельницького відділів поліції, та вживаються заходи щодо усунення і недопущення процесуальних порушень слідчими в ході їх розслідування.

У кримінальних провадженнях, обвинувальні акти у яких скеровано до суду, встановлено збитків, заподіяних злочинами, на суму понад 10 млн. грн., з яких значну частину відшкодовано. Поряд із цим, з метою забезпечення відшкодування збитків за клопотаннями прокурорів судом накладено арешт на майно підозрюваних на суму понад 7,5 млн. грн.

Упродовж 2018 року місцевими судами розглянуто 870 кримінальних проваджень, з них: 587 - з ухваленням обвинувальних вироків та щодо 10 осіб з постановленням реабілітуючих судових рішень. У всіх цих провадженнях прокурорами підтримано публічне обвинувачення.

Прокурорами місцевої прокуратури подано 40 апеляційних скарг на судові рішення, ухвалені в кримінальних провадженнях.

Загалом, апеляційним судом області задоволено 17 апеляційних скарг прокурорів на судові рішення, ухвалені у кримінальних провадженнях.

У відповідності до вимог Закону України "Про запобігання корупції" органи прокуратури є спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції.

Завдяки вжитим організаційно-практичним заходам, налагодженню системної співпраці, підвищено ефективність діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції по виявленню адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Так, у 2018 році Бориспільською місцевою прокуратурою до прокуратури Київської області скеровано матеріали про вчинення
12 суб’єктами декларування адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Також, упродовж 2018 року за участі прокурорів Бориспільської місцевої прокуратури відповідно до ст. 250 КУпАП судами розглянуто 108 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних
з корупцією.

Разом з цим, Бориспільською місцевою прокуратурою направлено до суду кримінальне провадження відносно головного спеціаліста відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації за ст. 366-1 КК України, у зв'язку з умисним неподанням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім цього, Бориспільською місцевою прокуратурою проведена робота поза межами кримінального та адміністративного судочинства.

Так, на усунення причин та умов, що сприяли порушенням вимог антикорупційного законодавства, в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», внесено 21 подання до органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

За результатами розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 16 осіб, з них 15 посадових осіб органів місцевого самоврядування та 1 посадова особа Національного наукового інституту.

Представництво інтересів держави в суді

Заявлено 81 позов на загальну суму понад 990 млн. грн. Судами задоволено 35 позовів на суму понад 285 млн. грн.

Приділено належну увагу питанню захисту інтересів держави у сфері земельних відносин. Заявлено позовів про повернення у державну та комунальну власність земельних ділянок площею понад 467 га, вартість яких складає понад 988 млн. грн.

Виконано судових рішень у цій сфері на суму понад 159 млн. грн., площа повернутих земель - 91 га.

З питань державної та комунальної власності заявлено 6 позовів на загальну суму понад 1,2 млн. грн. Судами задоволено 4 позови зазначеної категорії на загальну суму 1,1 млн. грн.

З питань захисту інтересів дітей пред`явлено 15 позовних заяв. Також щодо інтересів держави у сфері охорони дитинства судами задоволено 6 позовних заяв на суму 5,1 млн. грн.

Як приклад ефективної роботи місцевої прокуратури на вказаному напрямку, зокрема, у сфері земельних правовідносин, слід зазначити скерування до суду позовної заяви з метою повернення у державну власність земельних ділянок загальною площею понад 53 га для ведення фермерського господарства на території Баришівського району.

Так, Головним управлінням Держземагентства у Київській області у 2014 році надано в оренду фізичній особі на позаконкурентній основі земельні ділянки загальною площею понад 53 га. Разом з цим, та ж фізична особа отримала у 2013 році у користування земельні ділянки на території Баришівського району на позаконкурсній основі для створення та ведення фермерського господарства, реалізувавши таким чином законне право на отримання земельних ділянок для вказаних цілей без проведення земельних торгів.

З метою повернення незаконно переданих земель у державну власність Бориспільською місцевою прокуратурою пред’явлено позов з вимогами визнати недійсними та скасувати накази ГУ Держгеокадастру у Київській області та договори оренди земельних ділянок, який задоволено у повному обсязі.

Аналогічні порушення процедури оформлення земель для ведення фермерського господарства в оренду допущені на території Згурівського району Київської області.

Бориспільською місцевою прокуратурою скеровано до суду позовну заяву в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Згурівської районної державної адміністрації Київської області, Шевченківської сільської ради Згурівського району Київської області та фізичної особи про визнання незаконними та скасування розпорядження, наказів, рішень та визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок площею 87,3166 га. Наразі справа перебуває на розгляді суду.

Також Яготинським відділом місцевої прокуратури, за результатами встановлення аналогічних порушень, скеровано до суду дві позовні заяви в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Яготинської міської ради Київської області та фізичних осіб про визнання незаконними та скасування наказів, рішень та визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок загальною площею 131,9042 га та 92,3993 га. Наразі позови перебувають на розгляді суду.

Також, місцевою прокуратурою заявлено 9 позовних заяв з метою повернення у державну власність 18 га земель водного фонду, що знаходяться в акваторії Канівського водосховища на річці Дніпро, які всупереч вимог законодавства відведено у приватну власність громадян для ведення особистого селянського господарства.

Законом не передбачено можливості відведення земель водного фонду для ведення особистого селянського господарства, більш того, взагалі заборонено розорювання таких земель, садівництво та городництво.

Таким чином, орган виконавчої влади незаконно розпорядився землями водного фонду та фактично змінив їх цільове призначення на землі для ведення особистого селянського господарства попри те, що не був розпорядником даної категорії земель.

Реагуючи на виявлені порушення, Бориспільською місцевою прокуратурою пред’явлено позовні заяви про визнання недійсними розпоряджень, державних актів на право власності та витребування із чужого незаконного володіння земель водного фонду на користь держави, які наразі перебувають у провадженні судів.

Місцева прокуратура продовжує вживати заходи до поновлення порушених прав держави на незаконно відчужену власність Українського народу - землі водного фонду, що перебувають під особливою охороною держави.

У бюджетній сфері місцевою прокуратурою, реагуючи на виявлені порушення вимог бюджетного законодавства, скеровано до суду позовні заяви про стягнення заборгованості з суб`єктів господарювання до державного бюджету. За результатами розгляду вказаних позовів судами прийнято рішення про стягнення до державного бюджету коштів у сумі понад 719 тис. грн. На даний час рішення виконано у повному обсязі та кошти у вказаній сумі стягнуто до державного бюджету.

У сфері державної та комунальної власності місцевою прокуратурою пред`явлено позовну заяву про стягнення доходів, отриманих від безпідставно набутого комунального майна та повернення приміщення площею 153,7 кв.м, яким підприємство користувалося всупереч раніше прийнятому судовому рішенню про розірвання договору оренди. Позовні вимоги наразі задоволено у повному обсязі.

Вирішення звернень

У 2018 році на особистому прийомі прийнято 278 громадян.

Упродовж року до місцевої прокуратури надійшло 1998 звернень, з яких вирішено – 1005, задоволено – 2.

В той же час, майже 60% звернень у відповідності до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян" направлено за належністю до інших відомств.

Більшість з розглянутих звернень становлять звернення з питань досудового розслідування – 683.

Крім того, до Бориспільської місцевої прокуратури у 2018 році надійшло 13 запитів на отримання публічної інформації, з яких у 5 надано інформацію, у 3 надано роз’яснення, 3 спрямовано іншим розпорядникам інформації та у 2 відмовлено у наданні інформації.

Організація інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури України

Реалізовуючи принцип гласності, прокуратурою постійно висвітлюються у засобах масової інформації результати діяльності.

Так, упродовж 2018 року здійснено 184 виступи у ЗМІ. Надано 137 інформацій для розміщення на офіційному веб-сайті прокуратури Київської області.

4Розміщено 47 інформацій в друкованих та електронних ЗМІ. Продовжується активне висвітлювання діяльності місцевої прокуратури в засобах масової інформації з метою інформування суспільства.

Вищевказана інформація про результати діяльності Бориспільської місцевої прокуратури на території підпорядкованих районів у 2018 році надається у відповідності до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України "Про прокуратуру".

Інформацію Бориспільської місцевої прокуратури про стан законності та правопорядку на території підпорядкованих районів у 2018 році буде розглянуто на 28 сесії Переяслав-Хмельницької районної ради, що відбудеться 01 березня 2019 року о 10.00.

Прочитано 236 разів
Top