Переяслав-Хмельницька районна рада — На ремонт доріг витратили у півтора рази більше лімітованих коштів
Понеділок, 19 листопада 2018 11:36

На ремонт доріг витратили у півтора рази більше лімітованих коштів

Внести додатково до порядку денного сесії Переяслав-Хмельницької  районної ради, що відбулася 8 листопада, питання про стан ремонту доріг у районі запропонував депутат Юрій Бобровнік перед початком засідання. Голова райради Петро Качкалда зауважив, що це питання обговорюється постійно, проте на сесії по ньому нікому доповісти, оскільки не було голови РДА Юрія Клименка: в цей час він зустрічав голову КОДА Олександра Терещука та Марину Порошенко, які приїхали до Переяслава. Та депутат наполягав на голосуванні за його пропозицію і завдяки 16 голосам «за» питання внесли до порядку денного.

Доповідати ж по ньому зголосився сам Юрій Бобровнік. Депутат вирішив звернути увагу, власне дорікнути керівництву району дорогами, які залишилися без ремонту. Згадав про відрізок шляху між Тарасівкою та Улянівкою. Наголосив, що ніби то єдину зупинку в цьому селі демонтували, а нової не поставили. А ще в ямах стоїть і частина автошляху в напрямку Баришівки, протяжністю декілька десятків метрів від повороту на Греблю. Ще влітку, коли там ремонтували трасу для учасників змагання з тріатлону, в тому місці робітники навіть повирізували краї ям, готуючи їх до латання, та так і лишили.

Присутній на сесії Олексій Гич, начальник відділу архітектури та містобудування РДА, доповнив виступ депутата, точніше, прокоментував зауваження та уточнив деякі моменти. Зауважив, що 311,4 кілометри доріг місцевого значення, які є на території району, знаходяться в управлінні обласної служби автомобільних доріг. А практично за ремонт та експлуатацію цих доріг на умовах субпідряду відповідає ТОВ «Агрошляхбудсервіс» (керівник Олександр Гончаренко). І основний кілометраж асфальтового покриття у районі упродовж цього сезону було впорядковано.

— Загалом на всі види робіт (ремонт, обкошування узбіч, очищення від снігу, обробка проти ожеледиці) «Агрошляхбуду» генеральним підрядником виділено до кінця року фінансовий ліміт – 15 млн. грн., — зазначив Олексій Григорович. — Проте фактично підприємством для утримання доріг Переяславщини витрачено в півтора рази більше. Бо деякі були відремонтовані навіть позапланово, таким чином на ці потреби освоєно понад 25 млн. грн. за рахунок перерозподілу інших лімітів. З цієї причини генпідрядник заблокував фінансування «Агрошляхбуду», через що лишилися деякі «хвости».

Олексій Гич також зауважив, що окрім тих ділянок, які згадав депутат, трохи недоробленими залишилися ще в’їзди до сіл Гречаники, Світанок, частково в Горбанях. З цим доведеться почекати вже до наступного року, бо, крім ремонту, підприємство має зберегти певний резерв і для обслуговування доріг у зимовий період.

Щодо зупинки в центрі Улянівки, яких там насправді було три. Оновленням центральної займався інший виконавець робіт, згідно з договором. З яких причин він не впорався невідомо, та директор переяславського підприємства Олександр Гончаренко вже звертався в область і отримав дозвіл на завершення цієї справи. Як тимчасовий варіант можна поставити зупинку аналогічну старій, з бетонних плит, або нову металеву легку конструкцію. Ситуацію вже обговорили з сільським головою і вирішили робити металеву.

Депутати взяли до відома озвучену інформацію і 23 голосами ухвалили рішення з рекомендацією голові РДА «тримати на контролі хід ремонту доріг у районі та інформувати про це депутатів».

P.S. Можливо, це задовольнило ініціатора заслуханого питання, але тут же очевидною стала його непослідовність і вибірковість у боротьбі за «якість доріг».

Цього дня сесія розглядала ще одне додаткове питання порядку денного – звернення до керівництва «Нібулону» щодо врегулювання черги на в’їзд до підприємства для місцевих виробників. Що дивно, його підтримали всі, окрім депутатів Юрія Бобровніка та Олександра Якуби, які «утрималися» з негативними коментарями в бік окремих депутатів-аграріїв. Та помимо їхніх особистих стосунків залишається фактом те, що саме керівники агропідприємств району як ніхто інший найбільше опікуються станом місцевих доріг. І особливо це відчутно стане в черговий раз зовсім скоро, коли доведеться чистити снігові замети на сільських вулицях, витягувати  тракторами транспорт із кюветів та слизьких доріг. Але ж для «пильних» завжди знайдеться привід, аби покритикувати тих, хто щось робить. Тільки приціл чомусь не завжди в «десятку»…

Валентина БАТРАК

Прочитано 229 разів
Top