Переяслав-Хмельницька районна рада — Пленарне засідання 20 сесії тривало одну годину
Четвер, 14 червня 2018 15:06

Пленарне засідання 20 сесії тривало одну годину

31 травня відбулася чергова 20 сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова ради Петро Качкалда. Участь у роботі ради взяли 29 депутатів з 34 обраних, голова районної державної адміністрації Юрій Клименко, керівники структурних підрозділів РДА, представники засобів масової інформації, громадські активісти.

Хвилиною мовчання того дня вшанували пам’ять Почесного громадянина Переяслав-Хмельницького району, депутата восьми скликань районної ради, завідувача районного фінансового відділу Івана Онисимовича Тесленка, серце якого зупинилося на 81-му році життя 30 травня. На жаль, наступного дня Переяславщина втратила ще одного мудрого керівника, Почесного громадянина Переяслав-Хмельницького району Григорія Герасимовича Домніча. З 1975 до 1981 року працював головою Переяслав-Хмельницького райвиконкому, з 1981 до 1987 – першим секретарем Переяслав-Хмельницького міськкому Компартії України. 26 травня йому виповнилось 80 років.

Голова ради Петро Качкалда, за дорученням Президента Київської обласної федерації боксу Костянтина Калашникова, вручив подяки за вагомий внесок у розвиток боксу в Україні та з нагоди проведення І всеукраїнського турніру з боксу «Молодь Переяславщини» керівнику ВКФ «Укрпромпостач-95» ЛТД Сергію Доброскоку, директору виробництва ТОВ «Стейкагро» Івану Забарі, директору ПП «Соснова» Юрію Павлушку та голові Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрію Клименку.

На початку пленарного засідання відбулася заміна депутата. Так, згідно поданої заявою, достроково припинено депутатські повноваження Анатолія Дими (ВО «Свобода») та визнано повноваження наступного за черговістю кандидата згідно виборчих списків Лілії Розсуждай. Відтепер Лілія Володимирівна буде працювати у складі постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, праці та соціального захисту. Зміни відбулися і в складі Президії районної ради: Марію Лях та Андрія Пряхіна виведено зі складу Президії у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата Переяслав-Хмельницької районної ради та повноважень голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації відповідно, натомість до складу Президії введено голову Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрія Клименка.

Без додаткових обговорень затверджено Програму розвитку туризму та туристичної інфраструктури в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області на 2018 рік та внесено зміни до діючої Комплексної Програми розвитку культури Переяслав-Хмельницького району, які стосувалися розвитку туризму та посиленню національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Затверджено Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника комунального закладу культури, що належать до спільної власності територіальних громад сіл Переяслав-Хмельницької району. Відтепер керівники комунальних закладів культури будуть призначатися за результатами конкурсного відбору та працюватимуть за контрактом. Такий самий порядок призначення та роботи очікує і керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Переяслав-Хмельницької районної ради, про що затверджено відповідне положення.

Відповідним рішенням ради збільшено обсяги фінансування заходів Програми розвитку фізичної культури та спорту «Переяславщина спортивна» на 2017-2021 роки. Затверджено Програму зайнятості населення Переяслав-Хмельницького району Київської області на 2018-2020 роки, яка не передбачає додаткового фінансування з районного бюджету, а виконавцями є Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості та управління соціального захисту Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації.

Питання пільгового проїзду відповідних категорій населення Переяслав-Хмельницького району розглядалося і на попередніх сесіях, зокрема у лютому було вирішено надавати адресну допомогу. У березні відповідна Постанова про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду була затверджена Кабінетом Міністрів України. На виконання Постанови було затверджено Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на приміських маршрутах у Переяслав-Хмельницькому районі та внесено відповідні зміни до Програми «Турбота». Відповідно до затвердженого порядку, особам, які мають право на пільги буде призначатися щомісячна готівкова виплата. Загалом на реалізацію даних заходів необхідно 2 млн. 800 тис. гривень (у 2018 році), тому питання фінансування буде розглянуто на наступних сесіях, аналізуючи виконання районного бюджету за І півріччя.

З 1 вересня у Циблях запрацює комунальний заклад Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький районний інклюзивно-ресурсний центр», до проведення конкурсу на визначення директора, виконуючою обов’язки директора призначено завідуючу Переяслав-Хмельницької районної психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Бідюк Ірину Юріївну. Спеціалісти Центру будуть займатися надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами. Кошти для облаштування Центру у розмірі 188 тис. гривень вже надійшли з Державного бюджету, додатково для ремонту з районного бюджету виділено ще 200 тис. гривень.

Затверджено Програму ревіталізації (відновлення) та екологічного оздоровлення малих річок та інших водойм Переяслав-Хмельницького району на 2018-2021 роки. Ця Програма спрямована на реалізацію державної політики щодо відродження та поліпшення екологічного стану малих річок і їх водозбірних басейнів, як однієї із головних складових забезпечення якісною водою населення і галузей економіки та розв'язання місцевих водогосподарських і екологічних проблем.

Внесено зміни до списку присяжних Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду, згідно поданих заяв було замінено чотирьох присяжних.

Як повідомлялося, на 19 сесії районної ради було дано старт медичній реформі на Переяславщині – заклади охорони здоров’я реорганізовано з комунальних закладів в комунальні некомерційні підприємства. Але вказані рішення не вступили в законну силу через зволікання попереднього керівництва Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, тому ці питання розглянули та прийняли повторно. Головою комісії з реорганізації (перетворення) комунального закладу «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» призначено заступника головного лікаря Ларису Кузьменчук, а комунального закладу Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» заступника головного лікаря Олену Базиль. Після подачі державному реєстратору заяви про початок процедури перетворення (здійснюється протягом трьох днів) до комісії з перетворення переходять повноваження з управління підприємством.

На 17 сесії відбулося розмежування майна між комунальними закладами Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги». 12 автомобілів та пересувний флюорограф вже передано до Центру первинної медико-санітарної допомоги, на 20 сесії відбулося уточнення площ, а саме 1339,01 кв. м буде передано Центру на правах оренди за 1 гривню на рік. Розміщення кабінетів не зміниться.

Надано дозволи комунальному закладу Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» на списання з балансу основних фондів, які прийшли в непридатність до подальшого використання та 100% нарахований знос; Переяслав-Хмельницькій районні раді на списання дворової вбиральні; Переяслав-Хмельницькій районній раді на передачу в оренду площ, які займає Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація; доручено начальнику відділу культури зареєструвати будівлі районного будинку культури та центральної бібліотеки.
Питання розподілу фінансів було детально обговорено на розширеному засіданні бюджетної комісії та передсесійному засіданні, тому, без додаткових обговорень, було затверджено звіт про виконання районного бюджету Переяслав-Хмельницького району за І квартал 2018 року та внесено зміни до районного бюджету Переяслав-Хмельницького району на 2018 рік. Сільські ради передали до районного бюджету цільові субвенції загальною сумою 1 млн. 688 500 гривень, які спрямовані на ремонти та придбання матеріалів для закладів освіти, культури, охорони здоров’я, пільги з місцевих бюджетів (Дівичківська та Студениківська ОТГ).

Не знайшли підтримки депутатів земельні питання. На попередній сесії депутат Олександр Якуби ініціював звернення до Київської обласної державної адміністрації щодо скасування розпорядження, яким у довгострокове тимчасове користування на 49 років МГО «Скаути Києва» передано лісову ділянку на березі Дніпра. У відповіді КОДА йшлося про те, що ділянка виділена в користування на законних підставах, те ж саме підтвердив головний лісничий ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» Володимир Омелянович Павлик. Думки депутатів з цього приводу розділилися: для затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки лісової земельної ділянки не вистачило одного голосу. Не затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки шести земельних ділянок, що перебувають в постійному користуванні ДСП «Головний селекційний центр України» (на території Полого-Вергунівської, Гайшинської та Гланишівської сільських рад).

Підтримано пропозицію депутата Сергія Шаменка про звернення депутатів Переяслав-Хмельницької районної ради VII скликання до Верховної Ради України щодо необхідності ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, а саме прийняття відповідних Законів, які забезпечать повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, демонополізацію та ліквідацію олігархічної моделі економіки, заборону приватизації стратегічних підприємств, деолігархізацію енергетики та справедливі тарифи, повернення землі у власність народу.

Саме завдяки тому, що всі 32 питання порядку денного були детально опрацьовані у постійних комісіях, пленарне засідання відбулося за 1 годину. Закриваючи пленарне засідання, Петро Качкалда подякував депутатам за плідну та злагоджену роботу.

Прочитано 161 разів
Top