Переяслав-Хмельницька районна рада — Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрації саботує старт медичної реформи у районі
Понеділок, 26 лютого 2018 17:46

Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрації саботує старт медичної реформи у районі

На виконання Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 № 2002-VIII, «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII від 19.10.2017 на 19 сесії Переяслав-Хмельницької районної ради від 15 лютого 2018 року були прийняті рішення про реформування закладів охорони здоров’я, а саме реорганізацію з комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства.

Лише у статусі комунальних некомерційних установ медичні заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. З квітня має розпочатися процес підписання декларацій пацієнтів з лікарями первинної ланки (педіатри, терапевти, сімейні лікарі).

Відповідно до займаних посад до складу комісії з реорганізації було попередньо включено заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Онопрієнко Л.М., начальників юридичного відділу та управління фінансів Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації. Для роботи у складі комісії необхідно надати реєстраційні номери облікових карток платників податків та згоду суб’єктів персональних даних про надання дозволу на обробку їх персональних даних відповідно Закону України «Про захист персональних даних». Персональний склад комісії з реорганізації були затверджено рішенням сесії, відмов від роботи у складі комісії чи самовідводів на сесії заявлено не було.

Зараз членам комісії необхідно попрацювати, відкинувши власні амбіції. Ці дані необхідні державним реєстраторам, які будуть ліквідовувати старий заклад та реєструвати новий. Їх про це було повідомлено листом на ім’я голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Пряхіна А.В. від 16 лютого 2018 року.

Натомість, виконуючий обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Вікторович Бобровнік 26 лютого 2018 року дає доручення всім членам комісії з реорганізації не брати участь у роботі ліквідаційних комісій, а головним лікарям ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги Володимиру Григоровичу Якименку та Наталії Петрівні Царенок письмово, під підпис, проінформувати про заборону підлеглих, які включені до комісії та подати копії підтверджуючих документів.

Така позиція виконуючого обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрія Вікторовича Бобровніка дивна та суперечлива. По-перше, на останніх сесіях районної ради він неодноразово озвучував нагальність реформування системи охорони здоров’я у районі. По-друге, як може голова районного осередку Блоку Петра Порошенка «Солідарність» виступати проти позиції Президента України щодо реформ охорони здоров’я? По-третє, відбулося декілька етапів зустрічей з міським головою Тарасом Костіним, його заступниками, депутатами Переяслав-Хмельницької міської ради, з якими було узгоджено старт медичної реформи на Переяславщині з подальшим входженням Переяслав-Хмельницької міської ради до складу засновників медичних закладів та поповненням статутного фонду. Адже, 60% пацієнтів лікарні – це жителі міста. Дійшли згоди, що лише у такому форматі, ми зможемо забезпечити надання якісних медичних послуг.

Своє доручення виконуючий обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Вікторович Бобровнік обґрунтовує тим, що рішення прийняті з порушеннями, а також не оприлюднені на офіційному веб-сайті районної ради. Рішення вступає в законну силу якраз після оприлюднення, а воно неможливе, у зв’язку з відсутністю даних членів комісії. Протягом трьох днів після оприлюднення, рішення має буде направлено до державного реєстратора, але виключно з персональними даними всіх членів комісії. Посадові особи Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації по даний час не надали персональні дані, а саме - заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Онопрієнко Л.М., начальник юридичного відділу Литвишко Р.В. та начальник управління фінансів Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Куделя В.В. 

Всі матеріали по реформуванню закладів охорони здоров’я розроблені робочою групою Міністерства охорони здоров’я з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України - протокол № 9 від 14.04.2017 року та оновлена версія від 14.02.2018 року. Окрім того, при реорганізації до 31 грудня 2018 року надано ряд переваг, так звані «пільгові умови».

Шість районів Київської області змогли вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування. Дії ж представників органу державної влади у Переяслав-Хмельницькому районі в особі виконуючого обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрія Вікторовича Бобровніка та заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Любов Михайлівни Онопрієнко є відвертим саботажем реалізації реформ Президента України та Кабінету Міністрів України. Заручниками ситуації стали жителі Переяслав-Хмельницького району, які не зможуть укласти договори з лікарями та отримати належне медичне обслуговування.

Прочитано 538 разів
Top