Переяслав-Хмельницька районна рада — 19 сесія районної ради: депутати працювали конструктивно і злагоджено
Четвер, 22 лютого 2018 16:07

19 сесія районної ради: депутати працювали конструктивно і злагоджено

15 лютого відбулася чергова 19 сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова ради Петро Качкалда. Участь у роботі ради взяли 31 депутат, заступники голови районної державної адміністрації та керівники структурних підрозділів, представники засобів масової інформації, громадські активісти.

Незважаючи на значну кількість питань, робота депутатів була конструктивною. Всі питання були детально опрацьовані на спільному засіданні постійних комісій районної ради. Тому, без обговорення, затвердили звіт голови ради за 2017 рік та план роботи ради на 2018 рік; Програму  соціально-економічного та культурного розвитку Переяслав-Хмельницького району на 2018 рік.  Звіт голови райдержадміністрації було знято з порядку денного, але з ним можна ознайомитися на сайті районної ради.

Затверджено звіт про виконання бюджету за 2017 рік. Зміни до районного бюджету на 2018 рік детально розглядалися бюджетною комісією, тому на голосування ставилися спочатку пропозиції районної державної адміністрації, а потім бюджетної комісії. Саме пропозиції комісії підтримали депутати.

У грудні, при затвердженні бюджету на 2018 рік, було закладено 500 тис. гривень для вирішення питання пільгового перевезення у Переяслав-Хмельницькому районі.  Чимало дискусій виникало саме через механізм виплати – покриття фактичних збитків перевізникам чи адресне відшкодування.

Програму відшкодування витрат на покриття фактичних збитків за перевезення окремих пільгових категорій громадян затвердили, але голова бюджетної комісії Сергій Шаменко запропонував поетапні адресні відшкодування. Всього в районі (без урахування пільговиків ОТГ) налічується близько 6 тисяч осіб, що мають право на безкоштовний проїзд. Тому було вирішено, що першими виплати отримають учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та сім'я загиблого учасника АТО.

Затверджено програму відшкодування витрат на покриття фактичних збитків за послуги зв’язку та додаткові пільги з районного бюджету по оплаті житлово-комунальних послуг учасникам та сім’ям учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю І групи загального захворювання, особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи; за спожитий природний газ та електроенергію батькам військовослужбовців, які загинули під час проходження військової служби в Афганістані; адресне відшкодування коштів по абонентській платі за користування Інтернетом дітям з інвалідністю.

На 19 сесії районної ради було дано старт медичній реформі на Переяславщині – заклади охорони здоров’я реорганізовано з комунальних закладів в комунальні некомерційні підприємства. Саме зараз в країні йде процес створення Національної служби здоров’я України. Лише у статусі комунальних некомерційних установ медичні заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. З квітня має розпочатися процес підписання декларацій пацієнтів з лікарями первинної ланки (педіатрами, терапевтами, сімейними лікарями).

Створено комунальні заклади Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький районний будинок культури» та «Переяслав-Хмельницька централізована бібліотечна система», відтепер обидва заклади будуть діяти на основі нових статутів та згідно вимог чинного законодавства.

Вкотре не знайшли підтримки депутатів питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної  ділянки, що перебуває в постійному користуванні ДСП «Головний селекційний центр України» (на території Полого-Вергунівської, Гайшинської та Гланишівської сільських рад). Свою позицію депутати аргументують тим, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував передачу земель з державної у комунальну власність, а затвердження технічних документацій може призвести до невідкладної приватизації.

На спільному засіданні постійних комісій депутати обговорили ряд звернень, які було підтримано на сесії: пропозиція Сергія Шаменка про підняття під час усіх урочистих та святкових заходів одночасно із синьо-жовтим прапором червоно-чорного прапору; пропозиції Володимира Романенка про звернення до Служби автомобільних доріг у Київській області щодо обмеження руху транзитного вантажного транспорту по місту Переяслав-Хмельницький та до Кабінету Міністрів України щодо рейдерського захоплення земель у Переяслав-Хмельницькому районі Головним управлінням Держгеокадастру в Київській області; пропозиція Олександра Якуби про звернення до Київської обласної державної адміністрації щодо скасування розпорядження, яким у довгострокове тимчасове користування на 49 років передано лісову ділянку на березі Дніпра.

Прочитано 355 разів
Top