Переяслав-Хмельницька районна рада — «Нас було не зупинити». Переяславці вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні
Середа, 21 лютого 2018 09:48

«Нас було не зупинити». Переяславці вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

Минулого вівторка в Переяславі, як і у всіх міста та селах України, пройшли мітинги-реквієми, присвячені подвигу загиблих учасників Революції гідності. Саме в ці дні чотири роки тому під час протистояння між українськими патріотами і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Тож щорічно 20 лютого, згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року, відбуваються заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

В актовій залі районної ради зібрались депутати районної ради, сільські голови, керівники агропідприємств району. Після хвилини мовчання в пам’ять загиблих перший заступник голови РДА, активний учасник Революції гідності Юрій Бобровнік розповів про події, які відбувались на Майдані 19-20 лютого 2014-го. Він згадав, як разом із іншими активістами перекривали дороги та просили переяславців, які їхали від міста та району на антиМайдан, повернутися додому:

– Ми не хотіли допустити, аби у Києві на Майдані переяславці стояли по різні боки барикад. Після початку розстрілу переяславці, які повернулись зі столиці, не рекомендували нам туди їхати. Та нас було не зупинити. Приїхавши на Майдан, ми евакуйовували поранених, викликали до них швидку, зносити разом із киянами автомобільні шини, і коли о шостій ранку приїхали перші автобуси із Західної України, ми з полегшенням зітхнули. Я вважаю, що в ті дні ми вистояли лише за їх сприяння.

Голова районної ради Петро Качкалда у своєму виступі зазначив: «Ми не маємо права забувати тих людей, які загинули на майдані під час Революції гідності і на Сході, боронячи незалежність держави від російського агресора».

Завідувачка архівним відділом РДА Олена Розовик розповіла, як Майдан із мирної акції протесту переріс у жахливе протистояння, як виходили люди на свої майдани у інших містах України. Також показали уривки з документального фільму «Майдан від першої особи».

Депутат районної ради Сергій Шаменко вручив подяки від воїнів АТО за організацію концертної програми на передовій на сході країни творчим колективам Переяславщини.

Після завершення мітингу до підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні у Переяславі поклали квіти.

– Так склалось, що я був присутнім у ті страшні часи розстрілу Майдану. Ми маємо пам’ятати усіх патріотів, героїв, що загинули тоді чи пішли із життя пізніше. Це і Ярослав Потапенко, і Юрій Глазунов, із якими я пліч-о-пліч стояв там.У міській раді урочистості розпочались із показу відеофільму про Майдан та участь у ньому переяславців. Хвилиною мовчання депутати міської ради, небайдужі жителі міста, які завітали на мітинг, вшанували пам’ять залеглих на Майдані та військовослужбовців, які віддали своє життя захищаючи суверенітет держави на Донбасі. Міський голова Тарас Костін у своєму виступі зокрема зазначив:

Міський голова закликав до єдності депутатів міської ради, адже саме від їхньої згуртованості, спільних дій залежить гідне життя містян. Учасник Майдану, кандидат історичних наук, голова громадської організації «Переяславський Скарб» Тарас Нагайко розповів про значення подвигу учасників Майдану, адже зрада інтересів держави Україна розпочалась відразу із приходу до влади Партії регіонів. Згадав про харківські угоди, які були підписані тодішньою владою:

– Якби «регіонали» залишились при владі, то уже зараз нашої держави уже б і не було.

Він також висловив побоювання, що відзначення Дня Героїв Небесної Сотні на кшталт нинішнього 9 травня: «Це має залишитися передусім днем пам’яті».

Патріотичні пісні, присвячені подвигам учаснкам Майдану та борців проти російської агресії на Сході виконували артисти з НЦК «Зустріч» та школярі міста.

Після завершення урочистостей їх учасники до пам’ятного знаку Героям Небесної сотні поклали квіти.

Володимир Набок

Прочитано 215 разів
Top