Переяслав-Хмельницька районна рада — Українці завжди мають пам’ятати про своїх героїв
Понеділок, 29 січня 2018 16:58

Українці завжди мають пам’ятати про своїх героїв

Саме під таким гаслом, 29 січня, в Переяславі, відбулись урочистості по вшануванню пам’яті по загиблим у нерівному бою під Крутами мужніх захисників України. До районного будинку культури завітали депутати районної ради, сільські голови, працівники РДА та районної ради.

В холі районного будинку культури організатори демонстрували архівні документи про той період. Завідувачка районного архіву Олена Розовик детально із показом слайдів розповіла про історичні передумови бою під Крутами, про сам бій та його наслідки, а також про героїв, які віддали своє життя захищаючи молоду українську республіку. Олена Іванівна провела паралель між подіями 1918 року та 2014, зазначаючи, що і тоді, і нині на захист суверенітету виступили молоді люди.

У концертному залі районний відділ культури разом із артистами НЦК “Зустріч” та РБК продемонстрували літературно-мистецьку композицію до дня пам’яті героїв Крут. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, замордованих під Крутами, Героїв Небесної Сотні, та полеглих воїнів АТО. У виконанні артистів звучали вірші присвячені тим далеким подіям, лунали патріотичні пісні. Перший заступник голови РДА Юрій Бобровнік розповідаючи про події, які вчиняли більшовики після взяття Києва зазначив, що лише за даними ВЧК в місті було розстріляно та закатовано близько трьох тисяч мирних жителів, проте, історики стверджують, що було страчено близько 20 тисяч киян.

Як би сучасні історики не розмірковували про міфи і правду битви під Крутами, та ніхто не може поставити під сумнів високий героїзмі патріотичну пожертву юних борців за ідею, відданих захисників національної справи.

Володимир Набок

Прочитано 209 разів
Top