Переяслав-Хмельницька районна рада — В’ячеславу Кучеру скаржилися і на неадекватних сусідів, на конфлікт з фермером, спорудження ТЕЦ та інше
Вівторок, 14 листопада 2017 08:34

В’ячеславу Кучеру скаржилися і на неадекватних сусідів, на конфлікт з фермером, спорудження ТЕЦ та інше

10 листопада заступник голови-керівник апарату Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер провів особистий прийом громадян в Переяслав-Хмельницькій РДА (Київська область). Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, голова райради Петро Качкалда, міський голова Тарас Костін, начальник Переяслав-Хмельницького відділу прокуратури Денис Радійчук, начальник сектору превенції міського відділу поліції Сергій Полтавець, головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко та інші.

Всього було вісім звернень. Половина індивідуальні, решта – колективні, в тому числі і по досить резонансних у нашому регіоні справах. На всі питання було надано відповіді. Щоправда, деякі потребували доволі тривалого обговорення.

Першим на прийом прийшов Анатолій Зражевський із села Світанок. Розповів, що неподалік його будинку росли верби, які він поливав ще у молоді роки. У генеральному плані села їх місце розташування позначено нібито як паркова зона, але там почали робити стоянку для великовагових автомобілів з причепами. З цим він категорично не згодний, звернувся, зокрема, і до переяславської прокуратури.

В’ячеслав Кучер зазначив, що будь-які роботи повинні бути регламентовані: відповідність генплану, дозвіл на будівництво і таке інше.

– Навіть просто висипати купу землі без відповідного узгодження це вже є порушенням, – сказав. – У прокуратурі є ваша скарга. Після її вивчення, ви отримаєте відповідь.

Також Зражевський повідомив, що був свідком непоодиноких випилювань дерев і в інших місцях. Денис Радійчук запропонував написати заяву з цього приводу. Разом з тим сказав, що зараз лісосмуги нікому не належать і це проблема державного рівня, що тягнеться ще з початку незалежності країни.

Літня жителька із села Переяславське прийшла зі скаргою на свого семи десятирічного сусіда, який, за її словами, має певне психічне захворювання. По-сусідськи жили мирно. Проте не так давно чоловік почав ображати сусідку, а потім кинувся на неї і почав душити за горло. Навіть показала присутнім сліди на шиї.

Володимир Якименко повідомив, що чоловік, про якого йдеться, – киянин, там же стоїть на обліку у психіатра. Проблема була в тому, що до психіатричного закладу у Глевасі, його не можна було госпіталізувати, лише – до аналогічної лікарні у столиці.

– Я вже зв’язався з головним лікарем Павловської лікарні, – сказав, – вже зібрали всі необхідні документи, його буде госпіталізовано туди. Так що це питання на контролі.

Одразу кілька чоловік приїхали на прийом від громади села Світанок з приводу не простих земельних відносин з фермером Пушнею. Конфліктна ситуація виникла ще у 2013 році. Час від часу загострюється, і поки що немає вирішення. У “ВП” від 24 жовтня ц. р. детально розповідалося, що люди навіть вдалися до радикальної протестної акції – перекрили автодорогу Бориспіль-Кременчук, що проходить біля їхнього села.

Денис Радійчук повідомив, що останній позов на скасування договору оренди землі з фермером, що подано до суду, неспростовний. Хоч подібні подавалися і раніше, цього разу, на його переконання, у суду не буде підстав відмовити. Є вірогідність лише затягнути судовий процес. Та у підсумку фермер змушений буде або ж переукласти угоди на оренду землі, або вони будуть розірвані. Судовий процес повинен розпочатися 6 грудня ц. р.

Інша група відвідувачів була від переяславців, які вже давно протестують проти будівництва ТЕЦ у місті по вул. Героїв Дніпра, 38. Ця резонансна справа добре відома місцевим жителям. Протестувальники розповіли заступнику голови КОДА про всі негативні наслідки, які, на їхній погляд, могли б бути від роботи цієї ТЕЦ. Обговорення  було тривале, проте переяславський прокурор зазначив, що у цій проблемі остаточну крапку може поставити лише суд. Про перебіг судових засідань наша газета вже інформувала, але, як виглядає, вони ще далекі від завершення.

Інф. "ВП"

Прочитано 231 разів
Top