Переяслав-Хмельницька районна рада — Переяславщина готується до зустрічі туристів
Вівторок, 16 травня 2017 10:25

Переяславщина готується до зустрічі туристів

У середу, 10 травня, відбулась урочиста презентація туристичного об’єкту, який носить назву “Три брати”. Він знаходиться на території стовп’язької сільської ради, поруч із трасою Переяслав-Хмельницький – Бориспіль, перед в’їздом до Переяслава. Організатори присвятили цей захід 387 річниці переможної битви українського козацтва під проводом гетьмана Тараса Трясила над польським військом, яка проходила неподалік “трьох братів”.

Цю групу із трьох курганів у 1845 році описував Тарас Шевченко коли приїздив до Переяслава за завданням археологічної комісії. На превеликий жаль крайній від Переяслава курган незважаючи на його історичну цінність встигли розорати. Дослідники огородили те, що залишилось та сподіваються його відновити. Виступаючи на презентації завідувач науково-дослідного відділу музею трипільської культури НІЕЗ “Переяслав” Дмитро Тетеря зазначив, що за кілька століть на цьому місті побувало чимало дослідників, але у своїх записах вони залишили одну цікаву легенду про виникнення цих курганів:

– Колись, дуже давно, у цих місцях правила цариця. І коли на її землі напали вороги на захист землі приїхали три царицині брати-богатирі, які тут загинули та були поховані. На жаль ця легенда настільки давня, що не збереглось ні імен цариці, ні її братів.
Розповідаючи про кургани археолог, кандидат історичних наук Микола Товкайло зазначив, що з давніх-давен кургани в Україні вважались священними місцями і до них у наших пращурів було особливе ставлення.

Перший заступник голови РДА Юрій Бобровник та заступник голови районної ради Іван Бугаєнко подякували Миколі Богатирю, ініціаторам, сільській раді за впорядкування курганів, а також зазначили, що Переяславщина в туристичному плані надзвичайно багатий регіон і туристам є на що подивитись. Тож працівникам заповідника варто розробити оглядовий туристичний маршрут із урахуванням історичних пам’яток, які розташовані на території району.

На завершення кобзарі київського кобзарського цеху Василь Жованик та Ігор Ждан виконали кілька козацьких дум. Встановили інформаційний знак на якому зазначено назву пам’ятки та час її виникнення. Написи зроблені українською та англійськими мовами.

Володимир Набок

Прочитано 371 разів
Top